PSP nr 1

Strona główna

Historia

O nas

Technik farmaceutyczny

Dlaczego my?

Warunki przyjęcia

Mapa

Galeria

Linki

Technik farmaceutyczny

Technik farmaceutyczny jako zawód zaufania społecznego zobowiązuje osoby go wykonujące do oddanej służby pacjentom. Wymaga on wysokich kwalifikacji i szerokiej wiedzy zdobytej w szkole i poza nią oraz ciągłego dokształcania się i poszukiwania nowinek, w jakże szybko zmieniającym się sektorze farmaceutycznym.

Przyjmujemy osoby, które ukończyły szkołę średnią, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (matura nie jest wymagana). 

Nauka trwa dwa lata (4 semestry) i prowadzona jest wg programu nauczania Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu nr 322[10]/SP/MENiS/2005.01.31. 
W trakcie nauczania realizujemy przedmioty:
- podstawy prawa przedsiębiorczości,
- anatomia, fizjologia i patofizjologia,
-
psychologia,
- zdrowie publiczne,
- farmakologia,
- technologia postaci leków,
- farmakologia z elementami chemii leków,
- analiza leków

 Słuchacze po II semestrze odbywają zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w aptekach. Dni ww. zajęć słuchacz uzgadnia z apteką, bądź odbywa je w dniach ustalonych przez szkołę, czyli w środę i czwartek.
Po zakończeniu nauki słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia szkoły oraz przystępują do egzaminu na potwierdzenie kwalifikacji zawodowych. Egzamin ten przeprowadzanych jest w dwóch etapach. Etap pierwszy to egzamin pisemny polegający na rozwiązywaniu zadań testowych. Etap drugi to etap praktyczny, polegający na wykonaniu projektu pracy.

Zajęcia lekcyjne prowadzone są w formie wykładów oraz laboratoriów. Dzięki zajęciom praktycznym słuchacze pod czujnym okiem wykładowców sporządzają leki recepturowe (maści, syropy, czopki i inne).

Obok zdobywania umiejętności farmaceutycznych, słuchacze uczestniczą w zajęciach, które przybliżają im programy komputerowe wykorzystywane w aptekach. Umiejętności zdobyte w trakcie tych zajęć podnoszą kwalifikacje absolwentów, a co za tym idzie ich konkurencyjność na rynku pracy. Często właściciele aptek wymagają kompleksowego przygotowania od swoich przyszłych pracowników, tak aby niezwłocznie mogli przyjąć obowiązki technika farmaceutycznego.

                                                                                                                                  Dalej