PSP nr 1

Dlaczego my?

Warunki przyjęcia

Historia

Prywatna Szkoła Policealna nr 1 w Brzegu została założona przez osobę fizyczną w 2000 roku.

Aby móc konkurować, w pełnym tego słowa znaczeniu, ze szkołami państwowymi, dokonaliśmy zgłoszenia do ewidencji szkół i placówek niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.    Starostwo Powiatowe w Brzegu wpisało naszą szkołę do ww. ewidencji, dzięki czemu słuchacze naszej szkoły uczą się według programów nauczania Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu i co najważniejsze otrzymują świadectwa na drukach państwowych.

W pierwszym roku działalności prowadziliśmy kierunek Technik Informatyk, w latach następnych wprowadzaliśmy do naszej oferty inne zawody: Technik Farmaceutyczny, Technik Administracji, Technik BHP, Technik Obsługi Turystycznej, Technik Weterynarii.  Jednak tym, co nas wyróżnia spośród wielu szkół policealnych, jest kierunek Technik Farmaceutyczny. Jak się okazało zapotrzebowanie rynku pracy na farmaceutów średniego szczebla było tak ogromne, że byliśmy zmuszeni do prowadzenia naboru dwa razy do roku (wrzesień/luty).

Dzięki takiemu systemowi naboru każdy chętny do podjęcia nauki może praktycznie w każdej chwili dołączyć do grona naszych słuchaczy.                                    W chwili obecnej skoncentrowani jesteśmy na prowadzeniu jednego kierunku, którym jest Technik Farmaceutyczny.